Satış! Buderus Basicplus GB 012 Daha Büyük Görüntüle

Buderus Basicplus GB 012

24 kw

Yeni

 • Cok Yuksek Verim
 • Cok Duşuk Yakıt Tuketimi
 • Su Sıcaklğına Gore Modulasyon
 • Kullanma Suyu Sıcaklığına Gore Modulasyon
 • Oda Sıcaklığına Gore Modulasyon
 • Tam Emniyet Sistemi
 • Pompa Sıkışmasını Onleyen Anti-Blokaj Sistemi
 • Donma Emniyeti
 • Yuksek Kapalı Genleşme Deposu Hacmi
 • Fan Modulasyon Ozelliği
 • Uc Kademeli Pompa
 • Guneş Enerjisi Sistemi İle Birlikte Calışabilme

Detaylar

Bilgi kartı

Yükseklik71,5
Genişlik44
Derinlik35,5
Ağırlık37
Konv./Atm.Yoğ./Premix Yoğ./Atmosferik Yoğuşmalı
Verim%103

Detaylar

Çok Yüksek Verim : 
Buderus BasicPlus kombiler, yoğuşma teknolojisi sayesinde %103’e varan (50/30ºC sistemde) yüksek norm kullanma verimine ulaşır.

Çok Düşük Yakıt Tüketimi :
Üç tam modülasyon, paslanmaz çelik ana entegre eşanjör ve Al-Mg-Si alaşımlı yoğuşma eşanjörü, hassas oda sıcaklığı kontrolü ve akıllı kumanda paneli sayesinde çok daha düşük yakıt tüketimi ve daha uzun ömür sağlar. Mahallerin hesaplanan ısı kayıpları ve bunun neticesinde tesisatlardaki radyatör veya yerden ısıtma boyutları genelde olması gerekenden fazla uygulanırlar. Bu durumda kombiler, 90/70ºC olarak tasarlanan sistemlerde bile dış hava sıcaklığına da bağlı olarak genelde çok daha düşük sıcaklıklarda çalıştırılabilmektedirler. Örneğin, ısıtılan mekanın büyüklüğüne ve izolasyon durumuna göre değişken olmakla birlikte İstanbul şartlarında maksimum gidiş suyu sıcaklığı kış aylarının ortalamasında 60ºC’yi aşmamaktadır. Bu yüzden 90/70ºC olarak tasarlanan sistemlerde de yoğuşma teknolojisinden fazlasıyla yararlanmak mümkündür.

Su Sıcaklğına Göre Modülasyon :
Sıcaklık sensörü yardımı ile tesisata giden suyun sıcaklığını ölçer ve ayarlanan sıcaklığa göre modülasyon yapar. Dur-kalk çalışarak gereksiz yere yakıt sarf etmez.

Kullanma Suyu Sıcaklığına Göre Modülasyon :
Değişken debilerde, cihazın içerisinde bulunan akış türbini, kullanılan su miktarını ölçerek Cotronic 3 kontrol paneline bildirir. Bu sayede gereken miktarda yakıt tüketimi sağlanır.

Oda Sıcaklığına Göre Modülasyon :
Opsiyonel modülasyonlu oda kumandası seçeneği ile oda sıcaklığına göre modülasyon yaparak yakıt ekonomisi ve dolayısıyla enerji tasarrufu sağlarken oda sıcaklığını 0,5˚C hassasiyetle sabit tutarak siz ve sevdikleriniz için konforlu
ortamlar yaratır.
 
Kullanma Suyu Sıcaklığını Ayarlayabilme İmkanı :
Kullanma suyu sıcaklığı 40-60°C arasında ayarlanabilir. Cihaz içindeki debi sınırlayıcısı sayesinde sistemin debi ayarı yapılabilir. Su debisi değişse bile sıcaklık sabit kalır.
 
Yüksek Isıtma Kapasitesi :
80/60ºC çalışmada 22.000 kcal/h olan ısıtma kapasitesi, 50/30ºC çalışma durumunda 23.400 kcal/h’e ulaşarak en yüksek verimle maksimum kapasitede faydalanmanızı sağlar.
 
Sessiz Çalışma :
Tam kapasitede 36 db(A) ses seviyesi ile bir kütüphanede hedeflenen ses seviyesinin bile altında, çok sessiz çalışır.
 
Kompakt Tasarım Sayesinde Pratik ve Kolay Montaj :
Küçük boyutları ve hafifliği sayesinde, taşıma ve montajda önemli kolaylıklar sağlamasının yanında tüm ekipmanlara kolay ve hızlı bir şekilde servis verilebilir.
 
Tam Emniyet Sistemi :
Atık gaz sıcaklık ve emniyet sensörleri, limit termostat, kullanım suyu devresinde sıcaklık sensörü, su seviye sensörü ve hız kontrolü için fan sensörü ile tam emniyetli bir çalışma sağlar. Cihaz içinde ayrıca 3 bar emniyet ventili mevcuttur.
 
Pompa Sıkışmasını Önleyen Anti-Blokaj Sistemi :
Bu fonksiyon, uzun süreli kullanılmama durumunda pompanın muhtemel sıkışmasını (blokaj) önlemek içindir. Pompanın her duruşundan sonra bir zaman ölçüm prosesi devreye girer. 24 saat süre içinde pompa hiç devreye girmemişse cihaz kısa süreli olarak pompayı çalıştırır.
 
Donma Emniyeti :
Tesisattaki su sıcaklığının 8ºC’nin altına düşmesi durumunda sadece pompa, su sıcaklığının 5ºC’nin altına düşmesi durumunda ise brülör ve pompa devreye girer ve tesisatın donması engellenir.
 
Yüksek Kapalı Genleşme Deposu Hacmi :
Buderus Yoğuşmalı BasicPlus Kombi, 8 litrelik genleşme deposu hacmi ile çok daha az su takviyesi, dolayısıyla çok daha az bakım ihtiyacı gösterecek ve daha uzun ömürlü olacaktır.
 
Fan Modülasyon Özelliği :
Modülasyonlu fan sayesinde her işletim şartında yüksek verim sağlanır. En yüksek kapasitede 36 dB(A) olan ses seviyesi, kısmi yüklerde çok daha düşük seviyelere ulaşmaktadır.
 
Üç Kademeli Pompa :
İhtiyaç duyulan kapasiteye göre pompanın kademesi ayarlanabilir. Sıcak su kullanımında ise pompa çalışmaz. Bu iki özellik sayesinde enerji tasarrufu sağlanır.
 
Güneş Enerjisi Sistemi İle Birlikte Çalışabilme :
Bağlantı kiti vasıtası ile güneş enerjisi sistemine rahatlıkla adapte edilebilir.

Gelişmiş Cotronic 3 Sistemi:
Tüm elektronik aksamın çalışmasını ve kontrolünü sağlar. Cihazın tüm emniyet ve kumanda elemanları Cotronic 3 tarafından denetlenir. Geniş LCD ekran sayesinde rahat ve kolay kullanımın yanısıra işletme esnasında oluşabilecek hatalar dijital göstergeden rakam ve harf kodları ile basit bir şekilde gösterilir. Kullanıcı ve servis tarafından hatanın kolay, hızlı ve detaylı şekilde tespiti mümkündür. Bu sayede basit hatalar servis teknisyeni çağırmadan giderilebilir.

Fonksiyonel Ön Panel :
Ön panel üzerindeki ayar düğmeleri vasıtası ile dijital ekran üzerinden kullanım suyu ve tesisat gidiş suyu sıcaklığı ayarlanabilmekte, ayrıca tesisat gidiş suyu sıcaklığının değeri LCD ekran üzerinden anlık olarak görüntülenmektedir.
 
Türkiye Şartlarına Uygunluk
 
Düşük Voltaj Emniyetli Çalışma:
Şebekeden 170 V’a kadar düşük voltaj beslemesi durumunda bile emniyetli olarak çalışmaya devam eder.
 
Düşük Gaz Basınçlarında Çalışabilme :
Doğal gaz kullanımının yoğun olduğu sabah ve akşam saatleri ile çok soğuk kış günlerinde gaz basıncının 5 mbar’a kadar düşmesi halinde dahi sorunsuz olarak çalışmaya devam eder. Bu sayede kullanıcısını hiçbir koşulda soğukta bırakmaz.

Yorumlar

Şu an müşteri yorumu bulunmamakta.

Bir Yorum Yaz

Buderus Basicplus GB 012

Buderus Basicplus GB 012

 • Cok Yuksek Verim
 • Cok Duşuk Yakıt Tuketimi
 • Su Sıcaklğına Gore Modulasyon
 • Kullanma Suyu Sıcaklığına Gore Modulasyon
 • Oda Sıcaklığına Gore Modulasyon
 • Tam Emniyet Sistemi
 • Pompa Sıkışmasını Onleyen Anti-Blokaj Sistemi
 • Donma Emniyeti
 • Yuksek Kapalı Genleşme Deposu Hacmi
 • Fan Modulasyon Ozelliği
 • Uc Kademeli Pompa
 • Guneş Enerjisi Sistemi İle Birlikte Calışabilme

Bir Yorum Yaz

Program

Tümünü göster