Mersinde Dogalgaz Aboneligi için Gerekli Olan Belgeler:


1- Tapu Fotokopisi
2- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ( Tapu sahibinin )
3-Yapı Kullanma İzni veya Mimari Proje

1. AŞAMA : Sokağınızdan doğalgaz hattı geçtiyse ve binanızın önünde servis kutusu varsa yukarıdaki gerekli belgeleri tamamlayıp AKSAGAZ Müşteri Hizmetleri’ ne abonelik için başvurabilirsiniz.

2014 yılı için

Abone Bağlantı Bedeli: 360 TL + KDV’ dir.
( 200 m2 ’ den sonra her 100m2 ’ ye 297 TL + KDV )


Abone olduktan sonra, abone formunun bir fotokopisini Mutlu Dogalgaz & Mühendislik firmamıza bırakmayı unutmayın. Abonelik bilgileriniz ile birlikte projeniz AKSAGAZ'a gönderilecektir. Projeniz Aksagaz tarafından onaylandıktan sonra, size dogalgaz sayacınızı alabileceginize dair bilgilendirme yapılacaktır.

2. AŞAMA : Projeniz onaylandıktan sonra Kimlik Fotokopiniz ile Aksagaz'dan sayacınızı teslim alabilirsiniz. EĞER KİRACI İSENİZ, KİRA KONTRATI FOTOKOPİNİZ GEREKMEKTEDİR. Aksagaz'a sayaç depozitosu olarak ödeyeceginiz miktarlar

2014 yılı için

a.Kombi için; 327 TL/adet,
b.Soba için; 327 TL/konut,
c.Merkezi sistem için; 327 TL,
d.Ocak ve/veya şofben için 79 TL dir

Örnek olarak Kombi+Ocak için 327+79=406 TL ödiyeceksiniz. Sadece ocagınızda kullanacaksanız 79 TL ödiyeceksiniz.


Sayacınızı aldıktan sonra, sayacınızı Mutlu Dogalgaz & Mühendislik firmamıza bırakmanız gerekmektedir. Sayacınızı yerine taktıktan sonra, AKSAGAZ'dan gaz açımı randevu talep edecegiz.

Sokağınızda doğal gaz hattı yoksa;

 Bulunduğunuz sokağın AKSAGAZ yatırım planına dahil edilip edilmediğini AKSAGAZ Müşteri Hizmetlerine telefonla telefonla veya şahsen başvurarak öğrenebilir, yatırım planına dahil edilmişse yukarıda belirtilen evraklarla başvurarak abone olabilirsiniz.